Tek tek gösterdi, sayı 20'ye ulaştı

 Giresun  kırsalında 17 Mayıs'ta sağ olarak yakalanan İranlı ‘Kawa’ kod adlı Behrüz Dudkanlu'nun sorgusu sürüyor. İfadesinde PKK’nın sözde Karadeniz açılım grubuna yönelik önemli bi

haber7
0

Dudkanlı ,  Giresun  ve Trabzon’da erzak depoları ve silah sığınaklarının yerlerini , güvenlik güçlerine  Tek  tek gösterdi. Yoğun güvenlik önlemi altında Trabzon’dan Gümüşhane’ye getirilen  Behrüz Dudkanlu  , JÖH timleri tarafından Kürtün ilçesine bağlı Kabayalak Yaylası na götürüldü. Burada geçiş güzergahları ile erzak depolarının yerini gösteren terörist Dudkanlu , bölgede nasıl gizlendiklerini de anlattı.

BULUNAN SIĞINAK SAYISI 20 YE ÇIKTI

Behrüz Dudkanlu’nun yaylada gösterdiği 3 farklı erzak deposu da patlayıcı ile imha edilerek kullanılmaz hale getirildi. Böylece bölgede son bir hafta içinde ele geçirilen sığınak ve dopo sayısının da 20 yi bulduğu kaydedildi. JÖH ve komando timlerinin PKK’nın Karadeniz’de en büyük silah deposu ve sığınağının olduğu değerlendirilen Gümüşhane kırsalında operasyonlarını sürdürdüğü , Tokat , Ordu ,  Giresun  ve Trabzon kırsalında da eş zamanlı operasyon yapıldığı belirtildi.

DİĞER TERÖRİSTİN DE SORGUSU SÜRÜYOR

Bu arada ‘Aras Faraşin’ kod adlı PKK’lı Aras Aslan’ın ise sorgusunun da  Giresun  Jandarma Bölge Komutanlığı’nda sürdüğü bildirildi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =