Katar'dan İzmir'e direkt uçuşlar başladı

 Katar  Havayolları tarafından Doha'dan İzmir'e haftada 3 sefer şeklinde düzenlenecek  direkt  uçuşların ilki bugün gerçekleştirildi. İlk sefer dolayısıyla düzenlenen törende , Katar'dan Adnan Menderes

haber7
0

Türkiye nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer , burada yaptığı konuşmada ,  Katar  dan  İzmir  e seferlerin başlamasının çok önemli olduğunu belirterek , iki ülke ilişkilerinde sadece siyasi alanda değil , iktisadi ve kültürel alanda da ciddi gelişme kaydedildiğini söyledi. Özer , Türkiye nin , ambargo döneminde  Katar  halkına çok yardımcı olduğunu , bunun ekonomik anlamda Türkiye ye fayda sağladığını dile getirdi.

Türkiye deki doğrudan ve dolaylı  Katar  yatırımlarının 20 milyar doları bulduğuna işaret eden Özer , "Bu açılış  Katar  ve Türkiye ilişkileri açısından yeni bir kapı olacaktır. Bu seferler dolayısıyla  Katar  a ihracatımız artacak , ihracatçımızın bu ülkeye kolayca gitmesi sağlanacaktır." dedi.  Katar  Havayolları Avrupa dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sylvain Bosc de  İzmir  in Türkiye deki 7 inci uçuş noktaları olduğunu söyledi.

Bosc , "Bugünden itibaren  İzmir  den Doha ya haftanın 3 günü 12 business class 132 ekonomik sınıf olmak üzere Airbus A-320 tipi uçaklarımızla hizmet vermeye başlıyoruz. Bu uçuşla beraber 7 ye çıkan Türkiye deki uçuş noktalarımız yatırım ve turizm fırsatlarını da beraberinde getirecektir." dedi.

TAV Ege Bölge Müdürü Erkan Balcı da bu uçuşların  İzmir  e ve Ege Bölgesi ne büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Adnan Menderes Havalimanı ndan 30 ülkeye 36 hava yoluyla 55 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =