Otomatik BES'te cayma oranı yüzde 70

EGM Genel Müdürü Mustafa Akmaz  Otomatik  katılımla BES'e giren çalışanların  yüzde  70'inin sistemden ayrıldığını , sistemde kalan sayısının ise 5 milyon olduğu bilgisini verdi.

haber7
0

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) Genel Müdürü Mustafa Akmaz , gönüllü bireysel emeklilik ve  Otomatik  katılım fonlarında var olan toplam birikimin 100 milyar liraya ulaştığını belirterek , "Bu tutarın yaklaşık 5 milyar lirası  Otomatik  Katılım Sistemi (OKS) fonlarına ait. OKS ile 18 ,2 milyon çalışanı sisteme dahil ettiğimizi , bu çalışanların yüzde 70 inin sistemden ayrıldığını görüyoruz. Sistemde kalmaya devam eden çalışan sayısı 5 milyon civarında" ifadelerini kullandı.

EGM den yapılan açıklamaya göre , EGM nin "Emekliliğiniz İçin Buluşuyoruz , Türkiye  BES  leniyor" projesi kapsamında , gazeteci Noyan Doğan moderatörlüğünde bir panel düzenlendi. Panele , EGM Genel Müdürü Mustafa Akmaz ile İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası (YMMO) Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Karabıyık katıldı. Açıklamada paneldeki konuşmasına yer verilen EGM Genel Müdürü Mustafa Akmaz , gönüllü bireysel emeklilik ve  Otomatik  katılım fonlarında var olan toplam birikimin 100 milyar liraya ulaştığını belirtti.

Bu tutarın yaklaşık 5 milyar lirasının OKS fonlarına ait olduğunu aktaran Akmaz , "OKS ile birlikte 18 ,2 milyon çalışanı sisteme dahil ettiğimizi , bu çalışanların yüzde 70 inin sistemden ayrıldığını görüyoruz. Sistemde kalmaya devam eden çalışan sayısı 5 milyon civarında." ifadelerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =