Yüzen Adalar'a 30 bin ziyaretçi bekleniyor

Bingöl'ün  Solhan  ilçesindeki Turnalar Gölü'nde bulunan ve tabiat varlığı kabul edilen  Yüzen  Adalar'ı , bu yıl 30 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

haber7
0

Dünyada eşi benzeri olmayan Yüzen  Adalar  , havaların ısınmasıyla birlikte turistlerin ilgi odağı haline geldi.

 

 

Bingöl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman , Yüzen  Adalar  ı geçen yıl 22 bin kişinin ziyaret ettiğini belirterek , "Solhan Hazarşah köyünde bulunan Yüzen  Adalar  , dünyada benzerine çok az rastlanan doğa harikası bir yerdir. Dünyanın ve ülkemizin çok farklı yerlerinde yüzen  Adalar  var ancak Solhan’daki Yüzen  Adalar  ın en büyük özelliği üzerinde ağaçların olması. Yaklaşık 50 metre derinliğinde ve doğal olarak meydana gelmiş doğa harikasıdır. İlimizin bu doğa harikasını tanıtmak için yaptığımız etkinliklerde ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Gelen insanlar büyük bir hayranlıkla seyredip çevrelerine anlatıyorlar ve her yıl ziyaretçi sayısı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 22 bin kişi ziyaret etmişti bu yıl da 30 bin kişinin ziyaret edeceğini ön görüyoruz. Sonraki yıllar da bu sayı gittikçe artacaktır. Bingöl’deki vatandaşlarımızı da adaya çekmek için zaman zaman etkinlikler yapılıyor" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =