Mini Çiftlikbank vakası: Görene 50 bin TL ödül

Arkasında binlerce mağdur bırakan Çiftlikbank'ın ardından 'süt' , 'kaşar' , 'fırın' gibi isimlerle türeyen dolandırıcılık halkalarına bir yenisi daha eklendi. Van'da yazlık vaadi ile ara

haber7
0

Yaklaşık 130 bin kişiyi dolandırıp Türkiye’den kaçan firari Mehmet Aydın ın kurduğu  Çiftlikbank  organizasyonuna ilişkin davanın ikinci duruşması geçtiğimiz günlerde yapılmaya başlarken yapılan onca uyarı ve haberlere rağmen dolandırıcılık olayları hız kesmeden devam ediyor.

Son hadisenin adresi  van  oldu. Sülün Osman ve Titan Kenan ın ardından uzun yıllar sonra  Çiftlikbank  ile yeniden hortlayarak solucan , süt , tanker , enerji , kaşar ve fırınbank gibi farklı isimlerle çok sayıda kişiyi mağdur etmeye devam eden titan zinciri ,  van  da ise yazlıkbank şeklinde ortaya çıktı.

Van 112 Acil Servisi nde sözleşmeli personel olarak çalışan S.K. nın çok sayıda kişiden topladığı 3 milyon TL nin üzerindeki para ile ortadan kaybolduğu iddia edildi.

YAZLIK VAADİ

Sağlık personeli olarak çalışmasının yanı sıra ticaretle de uğraşmasından kaynaklı bölgede tanınan S.K. ,  van  ın sahil köyü olan Mollakasım da 50 adet yazlık yapacağını belirterek aralarında öğretmen , galerici , sağlıkçı ve esnafların da olduğu çok sayıda kişiden para topladı.

1 ,5 YILDIR KAYIP

Yazlıkların tanesini 350 bin TL den satacağını belirten S.K. , Mollakasım da akrabalarının üzerine bulunan araziye yapılacak yazlıklara ilişkin bir de proje çizdirdi.

2014 ten 2018 e kadar çok sayıda kişiden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =