Trump açıkladı! Sürekli savaş istiyorlar

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , asker-savunma sanayi arasındaki ilişkiden dolayı ABD'nin dahil olduğu savaşların hiç bitmesini istemeyen bir kesimin olduğunu bildirdi.

haber7
0

Amerikan  Fox News  televizyonuna mülakat veren  Trump  , kendisini "İran’a  savaş  açmaya zorlayanlara" sitem etti.

İran’ın uzun zamandır sorun olduğunu belirten  Trump  , selefi Barack Obama’nın  İran  ile imzaladığı nükleer anlaşmayı "felaket" olarak nitelendirdi.

Bu anlaşmayı bitirerek İran’a yaptırımları geri getirdiğini anlatan  Trump  , İran’ı ekonomik olarak felakete götürdüğünü , ancak  İran  la savaşa girmek istemediğini belirtti.

"SÜREKLİ SAVAŞ İSTİYORLAR"

Sunucunun “İran ile bir çatışmanın peşinde olmadığınıza dair halka güvence verebilir misiniz?” sorusuna  Trump  , “19 yıldır devam eden bu savaşlarla ilgili konuşan benim. İnsanlar (ABD’nin savaştıkları) halen oradalar. Kendinizi kandırmayın , bu ülkede bir askeri-endüstriyel kompleks var , bunlar sürekli  savaş  istiyorlar.” yanıtını verdi.

DEAŞ ın "sözde hilafetini" bitirdiğini ve  ABD  askerlerini Suriye’den geri getirmek istediğini anlatan  Trump  , şu ifadeleri kullandı:

“(Suriye’den) Askerlerimizi geri getirmek istiyorum diyorum , insanlar çılgına dönüyor. Şu Washington’da öyle insanlar var ki hiçbir yerden çıkmak istemiyorlar. Tamam geride birkaç yüz asker bırakacağım diyorum artık. Ama onlara kalmış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =