Doların ateşi düştü

 Dolar  kuru dün gelişen ülkelerde Hint rupisi ile başlayan olumlu fiyatlamayla düştü. 6.08 TL'ye kadar çıkan kur 6.01'lere indikten sonra 6.03'te dengelendi.

haber7
0

Dolar/TL dün rupi öncülüğünde yükselen gelişmekte olan ülke para birimlerine paralel 6.08 den 6.05 altına gerilese de 6 direncini kıramadı.

Hindistan daki seçimlerde iktidar partisinin başında olan Başbakan Narendra Modi nin önde olmasıyla Hint rupisi yüzde 1 in üzerinde yükselmişti.

Piyasalarda YSK nın gerekçeli kararı beklenirken , öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ın teslimatının erkene alınabileceğini belirttiği S-400 alımı sonrası ABD ile ilişkilerin seyri yakından izleniyor.

DÖVİZ ALIMINA SPEKÜLASYON AYARI

Analistler genel olarak piyasada volatilitenin düşük olduğunu ve gelişen ülkelerdeki olumlu havaya dikkat çekerken dün BDDK bir hamle yaparak gerçek kişilerin günlük 100 bin  Dolar  ve üzeri döviz alımlarına 1 gün valör getirdi. Karar sonrası kurda anlamlı bir hareket olmadı.

SON DURUM

21 Mayıs sabahı dolar/TL 6.03 etrafında dalgalanıyor.  Dolar  şu dakikalarda 6 ,04 Euro ise 6 ,74 seviyesinden işlem görüyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =