Yayılma riski 'çok yüksek' dedi ve uyardı...

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom , Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) geçen yıl temmuz sonunda başlayan  Ebola  salgının  Yayılma  riskinin hala "çok yüksek"

haber7
0

İnsan sağlığına ilişkin pek çok konunun ele alınacağı Dünya Sağlık Asamblesi nin 72. toplantısının açılışında konuşan Adhanom , KDC deki  Ebola  salgının şimdiye kadar karşılaştıkları en karmaşık sağlık sorunu olduğunu belirtti.

 

 

GERÇEK BİR RİSK TAŞIYORUZ

Ülkedeki tüm farklı siyasi grupların bir araya gelerek salgına karşı ortak mücadele vermesi gerektiğine işaret eden Adhanom , "Çünkü ,  Ebola  taraf tutmuyor. Bu herkesin düşmanı. Bu salgını sonlandırmak için bir araya gelmediğimiz sürece , salgının daha da yayılması , daha pahalı ve agresif hale gelmesi hususunda gerçek bir risk taşıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

Adhanom , salgının  Yayılma  riskinin "çok yüksek" olduğu uyarısını yaparak , KDC deki her çatışmanın ve saldırının  Ebola  virüsüne yayılmasına yol açıyor.

DSÖ Genel Direktörü Adhanom , "Biz sadece bir virüsle savaşmıyoruz. Emniyetsizlikle savaşıyoruz. Şiddetle savaşıyoruz. Yanlış bilgilendirme ile savaşıyoruz. Bir salgının siyasallaşması ile savaşıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

BİN 100 Ü AŞTI

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) Sağlık Direktörü Emanuele Capobianco , BM Cenevre Ofisi nde geçen hafta düzenlediği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =