Aksaray'da da atabarı oynandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte saat 19.19´da , 81 ilde ve 19 ülkede eş zamanlı  atabarı  oynandı.  Aksaray  ´da etkinliğin adresi olan 15 Tem

haber7
0

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte saat 19.19´da , 81 ilde ve 19 ülkede eş zamanlı  atabarı  oynandı.  Aksaray  ´da etkinliğin adresi olan 15 Temmuz Milli İrade Meydanında Milli Mücadelenin 100. Yılında  Aksaray  Valisi Ali Mantı da halkın içinde yer alarak yaklaşık 100 kişi  atabarı  oynadı.

 

 

19 ÜLKE 81 İL DE AYNI ANDA ATABARI OYNANDI

Atatürk´ü Anma Gençlik Spor Bayramı´nın 100. yıldönümü kutlamaları kapsamında , 19 Ülke 81 ilde aynı anda  atabarı  oynandı.

 

 

Aksaray´da Valilik önünde çok sayıda öğrenci ve vatandaşımız  atabarı  oyununa eşlik etti. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte coşku hat safhadaydı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu işbirliğinde “Dünya  atabarı  Oynuyor” etkinliği Valimiz Sayın Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi. Kızı Sümeyye Mantı ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan´ın katılımıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleştirildi.Vali Ali Mantı ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ekiplerle beraber  atabarı  oyununa eşlik ettiler.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =