"Afetlere hazır şehirler oluşturmayı amaçlıyoruz"

Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum  , "Biz yaşanabilir çevre ,  Afetlere   hazır  ve akıllı  şehirler  vizyonu ile sürdürülebilir çevreye uyumlu hayat kalitesi yüksek  şehirler  ve yerleşmeler  oluşturmayı 

haber7
0

Kurum , Avrupa Birliği (AB) 2019 Romanya Dönem Başkanlığının özel davetiyle  Bükreş  Parlamento Sarayı nda düzenlenen AB Çevre Bakanları Gayriresmi Toplantısı na katıldı.

Romanya Başbakan Yardımcısı ve Çevre Bakanı Gratiela Leocadia Gavrilescu nun başkanlığında düzenlenen toplantıda Kurum , AB ye üye ve aday ülkelerin çevre bakanları ile bir araya geldi.

Saraya gelişinde Gavrilescu tarafından karşılanan Kurum , toplantının "İklim değişikliği" başlıklı birinci çalışma oturumuna katıldı.

Basına kapalı yapılan oturumda çevre bakanları , "Yenilikçi çözümlerle düşük karbonlu geleceğe yönelik vatandaşların rolü: Yaşam tarzı , döngüsellik , mekansal planlama ve benzeri fırsatlar nasıl daha iyi değerlendirilebilir?" sorusuna yanıt aradı.

Kurum , birinci oturumun ardından , Gavrilescu ile ikili görüşmede bulundu.

Görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurum , "Romanya değerli bir komşu , müttefik ve stratejik bir ortağımızdır. Ülkemiz ile Romanya arasında kökleri tarihe dayanan güçlü siyasi , ekonomik , kültürel ve insani bağlar bulunmaktadır. Güvenlik ve ekonomik iş birliğine dayanan stratejik ortaklığımızı daha da güçlendirmeye hazırız." dedi.

İki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin geçen yıl 140 ıncı yıl dönümünü kutladıklarını hatırlatan Kurum , Romanya da yaşayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =