Bakan Pekcan, Fransa'ya gidiyor
Etiketler:

Ticaret Bakanı Ruhsar  Pekcan  , İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Bakanlar Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere 22 Mayıs'ta Fransa'nın başkenti Paris'e gidecek.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre;  Bakan   Pekcan  , bu yılki ana teması Sürdürülebilir Kalkınma İçin Dijital Dönüşümü Kullanmak: Fırsatlar ve Zorluklar olarak belirlenen OECD Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında , 23 Mayıs tarihinde yapılacak Dijital Çağda Ticaret Kazanımlarından Yararlanmak ve Ticaret Kazanımlarının Çeşitlendirilmesini Sağlamak konulu oturuma katılacak. Oturumda , dijital teknolojilerin ve sınır ötesi veri akışının maliyetleri azaltması , küresel değer zincirlerine katılımı kolaylaştırması gibi konular ele alınacak.

Bakan  Pekcan  , aralarında Türkiye nin de yer aldığı Dünya Ticaret Örgütü üyesi bir grup ülkenin öncülüğünde müzakereleri devam eden Hizmetlerde Ulusal Düzenlemeler e ilişkin toplantıya katılım sağlayacak. Toplantıda , konuya ilişkin Bakanlar Bildirisi nin kabul edilmesi planlanıyor.  Pekcan  , 23 Mayıs’ta yurda dönecek.

OECD BAKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI 

İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı(OECD) bünyesinde her yıl Bakanlar Konseyi Toplantısı (MCM) düzenleniyor.  Toplantının farklı konulardaki oturumlarına 36 üye ülkenin Maliye Bakanları , Ekonomi Bakanları , Dışişleri Bakanları , Ticaret Bakanları ile diğer ilgili bakanlar ve uluslararası örgütlerin üst düzey temsilcileri katılıyor.  Bu yıl 22-23 Mayıs ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =