Araç sahipleri dikkat! 15 bin TL'ye yükseliyor

AK Parti , aralarında köprü geçiş cezalarına affı ve  hurda  araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltilmesini de içeren yeni  torba kanun  teklifini  Meclis  Başkanlığına sundu. Tek

haber7
0

AK Parti , aralarında  köprü  geçiş cezalarına affı ve  hurda  araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltilmesini de içeren yeni  torba kanun  teklifini  Meclis  Başkanlığına sundu. Teklifte yer alan önemli maddelerden biri , araç sınıfları itibarıyla geçmesi yasak olan araçların 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmesi sebebiyle oluşan binlerce liralık para cezalarından affedilmesini içeriyor.

 

 

Cezalardan , itiraz ve açılmış davaların geri çekilmesi kaydıyla vazgeçilecek. Bu cezalar kapsamında tahsil edilen para cezaları da kanun yürürlüğe girdikten sonraki ikinci ayın sonuna kadar başvurulması hâlinde takip eden üçüncü ayda iade veya reddedilecek.

16 ve daha büyük yaştaki otomobil , panelvan , otobüs , minibüs , kamyon , kamyonet , tır çekicisi gibi araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak yeni araç alımında 15 bin liraya kadar ÖTV indirimi uygulanacak. Söz konusu rakam üst sınır olarak belirlenirken hâlihazırda 10 bin lira olarak uygulanıyordu.

 

 

Teklifteki diğer maddeler şöyle:

- Üniversite: Bulut Eğitim Vakfı , İstanbul Galata Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kuracak.

- Turizm: Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =