AK Parti'den yerel hamle! Yılda 2 kez rapor hazırlanacak

 AK Parti   yerel  Yönetimler Başkanlığınca  Yılda  2  kez  belediyeler hakkında genel  rapor  hazırlanacak.  rapor  Cumhurbaşkanı ve  AK Parti  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

haber7
0

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca temmuz ayından itibaren  yerel  Yönetimler Bölge Toplantıları düzenlenecek.

AK  Parti   yerel  Yönetimler Başkanlığından yapılan açıklamaya göre , 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası , seçilen belediye başkanlarını kampa alan  AK Parti  , bu  kez  eğitim toplantıları gerçekleştirecek.  

Temmuz ayında başlayacak toplantılarda , her bölgedeki belediye başkanları bir ilde bir araya gelerek eğitim alacak. Bu toplantılarda geçmişte başarılı çalışmalara imza atan belediye başkanlarının bilgi ve tecrübelerini , yeni belediye başkanlarına aktarabileceği ortamlar oluşturulacak. 

Çalışmayla geçmişteki tecrübe ile beraber güncel belediyecilik anlayışından hareketle vizyoner bir  yerel  yönetimler eğitimi yapılması planlanıyor.

Toplantıların ana konusu "gönül belediyeciliği" olacak 

Başarılı bir belediyeciliğin ortaya konulabilmesi için halkla ilişkiler ve gönül belediyeciliği konuları bölge toplantılarının ana gündem maddeleri olacak.

Belediye başkanlarına ayrıca halkla ilişkiler , kaynak geliştirme , mevzuat , bütçe ve personel yönetimi konularında da eğitimler verilecek. Bu toplantılarda vatandaşın belediyeye giriş ve çıkışında memnuniyet ile ayrılması konusunda da gerekli mesajlar iletilecek. Toplantılarda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =