Minibüs şoförleriyle üniversite öğrencileri arasında ölümüne kavga

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde minibüs  şoförleriyle   üniversite   öğrencileri   arasında  ücret verilmediği iddiasıyla çıkan  kavga  güvenlik kameralarına yansıdı.

haber7
0

Alınan bilgiye göre ,  Sakarya  Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Adapazarı Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile Camili- Adapazarı hattında sefer yapan  minibüs  şoförü Muhammed A.  arasında  ücret verilmediği gerekçesiyle tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine iki üniversite öğrencisi ile Muhammed A. ve şoför arkadaşları  arasında  okulun önünde  kavga  çıktı. Okulun güvenlik görevlileri ve diğer öğrencilerin müdahalesiyle  kavga  sonlandırıldı. 

Yaralanan öğrenciler ve  minibüs  şoförleri , emniyete giderek şikayetçi oldu.  Olayın ardından okulun yakınındaki durakta bir araya gelen üniversite öğrencileri , minibüse binmeme eylemi yaptı. 

Okul ve minibüsün güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde , şoförle üniversite öğrencilerinin okulun önüne kadar tartışması , diğer  minibüs  şoförlerinin kavgaya müdahil olması ve güvenlik görevlilerinin kavgayı sonlandırmaya çalışması yer alıyor. 

"Nefretle kınıyoruz"

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da öğrencilere destek amacıyla durağın önüne geldi. 

Sarıbıyık , gazetecilere yaptığı açıklamada , ramazanda böyle bir hadisenin yaşanmış olmasından dolayı son derece üzüntü duyduklarını söyledi.  Öğrencilere böyle bir davranış sergilenmesini , kendilerine yapılmış hakaret kabul ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =