BP Türkiye'ye yeni ülke başkanı atandı

BP Türkiye'den yapılan açıklamaya göre , şirketin  ülke  içindeki kıdemli temsilcisi olacak ve  Türkiye  genelindeki tüm BP yönetim stratejisinin uygulanmasını , kamusal ilişkileri ve dış ilişkileri des

haber7
0

BP Türkiye nin  yeni  ülke  başkanı  Joe Murphy oldu. Hazar Denizi nden Avrupa ya ilk kez doğal gaz getirecek 40 milyar dolarlık Güney Gaz Koridoru projesindeki başkan yardımcılığı görevini de sürdürecek olan Murphy , şirketin Türkiye deki entegre faliyetlerinin yürütülmesi sorumluluğunu üstlenecek , ticari , teknik ve operasyonel alandaki çalışmalara liderlik edecek.

 

 

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Murphy , Türkiye nin BP için her zaman stratejik öneme sahip olduğunu belirterek , "Bunu ülkedeki varlığımız ve 100 yıldan uzun süredir Türkiye yi Avrupa enerji piyasalarının merkezine taşıyacak enerji projelerinin içinde olarak ortaya koyuyoruz. BP Türkiye Ülke  başkanı  olarak göreve başlamaktan mutluluk duyuyorum ve BP nin burada inşa ettiği büyük başarıyı devam ettirmek için kamu ve iş ortaklarımızla bir arada çalışmak için sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.

Petrol-gaz endüstrisinde 25 yıllık deneyime sahip olan Murphy , daha önce Azerbaycan , Mısır , Sharjah , Vietnam , ABD , Katar ve İngiltere de çalıştı.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =