Yeni tip denizaltının kalbi HAVELSAN'dan

 HAVELSAN  ,  Yeni   tip  (Reis) Denizaltı Projesi için  denizaltının  adeta kalbini oluşturan Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi'ne (DBDS) yönelik teslimatlarını sürdürüyor.

haber7
0

Alınan bilgiye göre , Deniz Kuvvetlerine yönelik çeşitli projeler yürüten , teslimatlar gerçekleştiren  HAVELSAN  , Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı tarafından  Yeni   tip  (Reis) Denizaltı için yürüyen 3 projesinden biri olan DBDS nin dördüncü ürününü Gölcük Tersanesi Komutanlığına teslim etti.

 

 

Önümüzdeki dönemde DBDS ürünlerinin ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) ana yükleniciliğinde inşası devam eden denizaltılara sırayla kurulumu ve bütünleştirmesi gerçekleştirilecek.

HAVELSAN mühendislerinin özgün tasarım çalışmaları sonucu ürettiği ve 2012 de TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık yarışmasında birinci olan DBDS , gelişmiş özellikleri ile yabancı denizaltı inşa ve modernizasyon programlarının dikkatini çekti. Pakistan Deniz Kuvvetleri envanterinde mevcut Agosta sınıfı denizaltıların modernizasyonunda HAVELSAN’ın DBDS ürününün kullanılmasına karar verildi ve projede "fabrika kabul testi" aşamasına gelindi.

 

 

TKMS ve  HAVELSAN  arasında 2011 de imzalanan DBDS sözleşmesi kapsamında yüzde 70 olarak öngörülen yerli katkı payı , yüzde 75 seviyesine yaklaştı. Yazılımının tamamı  HAVELSAN  iş gücü ile üretildi. Ayrıca DBDS denizaltıdaki farklı çevre koşullarında kullanılacağı için , uzun ve kapsamlı dayanıklılık testlerine tabi tutulan kabinet ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =