Kilosunu 8 liradan satıyor! Yılda 220 ton üretiyor

Kırıkkale’de Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi sayesinde aldığı hibe ile tesis kuran 40 yaşındaki Hasan Öktem ,  Yılda   220   ton  kültür mantarı üretip ,  Kilosunu  8  liradan  marketlere satıyor.

haber7
0

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde çiftçilik yapan Hasan Öktem , kültür mantarı üretmek için Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Projesi’ne başvurdu. Proje kapsamında ailesine destek olmak için aldığı hibeyle 114 metrekarelik alana 2018 yılında kültür mantarı üretim tesisi kurdu.

Öktem , buradan  Yılda   220   ton  mantar elde etmeye başladı. Doğal ve organik olarak ürettiği kültür mantarlarının  Kilosunu  8  liradan  toptan olarak marketlere satıyor. Tesiste , ihtiyaç sahibi arkadaşlarına da iş istihdamı sağlıyor.

Ailesinin ekonomisine destek sağlamak amacıyla mantar tesisi kurduğunu kaydeden Hasan Öktem , “Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde çiftçilik ile uğraşıyorum , kültür mantarı yetiştiriyorum. Ailemin ekonomisine katkı da bulunmak için Genç Çiftçi Hibe Desteğine müracaat ettim.  Kırıkkale  İl Müdürü ve Bahşılı İlçe Tarım Müdürümüz benim bu işi yapabileceğime kanaat getirdi. Genç Çiftçi Hibe Desteğini bana verdi. Bu hibe desteği yaklaşık bir sene oluyor bana verileli. Bir sene içerisinde ailemin bütçesine katkı da bulundum.

Ekstradan 3 tane daha çadır yaptım bu Genç Çiftçi Hibe Desteğinin sayesinde. İhtiyacı olan arkadaşlarım geçimini sağlamak için benim yanımda çalışıyorlar” dedi.

Yılda  220   ton  kültür mantarı yetiştirdiğini belirten Öktem , “Bu kültür mantarlarını burada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =