Siyanür vahşetindeki detaylar kan dondurdu!

Kimya öğrencisi Mahmut Can Kalkan , internetten aldığı siyanürü ailesine ‘şerbet’ diye içirdi. Anne ve babası öldü , iki kardeşiyle kendisi ise tedaviye alındı.

haber7
0

İzmir Bayraklı’da Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21) , internetten potasyum  siyanür  satın aldı. Önceki akşam hazırladığı sıvıya bu siyanürden kattı. Sonra da “Değişik bir şerbet yaptım , tadın” diyerek annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan’a içirdi. Cani evlat "10 dakikanız kaldı , öleceksiniz" deyince fenalaşan çift komşularından ambulans çağırmasını istedi. 

KARDEŞİNİN ÜSTÜNE DÖKTÜ

Üniversite öğrencisi , karışımı zorla içirmeye çalıştığı kardeşi Emir Can ın (16) üzerine döktü. Geçici görme kaybı yaşayan Emir Can ile diğer kardeşi Mehmet Tala (4) Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedaviye alındı. Çocukların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken , anne ve baba kurtarılamadı. Çiftin cenazeleri toprağa verilmek üzere Yozgat’ta gönderildi.

SAĞLIK KONTROLÜNDE ŞİZOFREN TANISI

Tedavi sonrası polislerce gözaltına alınan Mahmut Can Kalkan’ın son zamanlarda  internet  üzerinden ticaret yaptığı ve 45 bin lira zarar ettiği için psikolojisinin bozulduğu ayrıca  kimya öğrencisi  olduğu için evde deneyler yaptığı öğrenildi. Anne ve babasını zehirlediğini itiraf eden zanlıya sağlık raporu için götürüldüğü hastanede şizofren tanısı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =