ABD  yönetimi , "yolcuların emniyetini ve güvenliğini" gerekçe göstererek ,  Venezuela  ile tüm ticari ve kargo uçuşlarını  Askıya  aldı.

haber7
0

ABD İç Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada , "ABD İç Güvenlik Bakan Vekili Kevin McAleenan ,  Venezuela  daki durumun yolcuların , uçuş ekibinin ve mürettabatının emniyeti ve güvenliğini tehdit ettiğini belirterek ,  ABD  ve  Venezuela  arasındaki tüm ticari ve kargo uçuşlarının  Askıya  alınmasına karar verdi." ifadeleri kullanıldı.

 Dışişleri Bakanı Mike Pompeo nun söz konusu  kararı  onayladığı ve Ulaştırma Bakanlığının da uygulamaya koyduğu belirtilen açıklamada , "Bu karar  Venezuela  da devam eden siyasi istikrarsızlığa ve yükselen tansiyona dayanmaktadır. Ayrıca bu karar bu ülkeye yapılacak uçuşların kaçınılmaz riskiyle ilgilidir." değerlendirmesinde bulunuldu. 

Açıklamada ,  Venezuela  daki şartlar iyileşene kadar uçuşların askıda kalacağı belirtildi. 

VENEZUELA DA SULAR AYLARDIR DURULMUYOR

Yılbaşından bu yana büyük bir siyasi kriz içinde bulunan  Venezuela  da muhalefetin 30 Nisan ın ilk saatlerinde yaptığı askeri ve sivil darbe girişimi başarısız olmuştu.

Guaido ve ev hapsini ihlal ederek La Carlota Hava Üssü nün karşısındaki Altamira Köprüsü üzerine gelen muhalif lider Leopoldo Lopez , bir grup askerle Devlet Başkanı Nicolas Maduro yu devirmek istemiş ve halkı sokağa çağırmıştı. Muhalifler , bunun üzerine ülkenin birçok kentinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =