Yunanistan'ın skandal kararına Türkiye'den sert tepki!

Türkiye'den , iadesini istenen dokuz DHKP/C'li teröristin Yunanistan'da verilen beraat  kararına  çok  sert   tepki  geldi.

haber7
0

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ,  Yunanistan  da tutuklanan DHKP-C mensuplarının beraat etmesi hakkındaki soruya verdiği cevap şu şekilde;

"KABUL EDİLEMEZ"

DHKP/C , PKK  ve FETÖ gibi terör örgütleri bakımından Yunanistan’ın güvenli bir sığınak haline dönüştüğünü endişeyle gözlemliyoruz. Bu örgütlere Yunanistan’da uluslararası terörizmle mücadele taahhütlerine aykırı biçimde gösterilen sempati , hoşgörü ve yardım kabul edilemez.

"TERÖR UNSURLARININ NEDEN YUNANİSTAN DA YUVALANDIKLARI ORTAYA ÇIKMIŞTIR"

Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast girişiminde bulunma yolundaki ciddi emareler üzerine , Yunan Polisi tarafından 2017 yılında yakalanan , haklarında Türkiye’de de yakalama kararı bulunması çerçevesinde iadesini talep ettiğimiz dokuz DHKP/C mensubuna yönelik bugün (15 Mayıs) verilen beraat kararı , bu terör unsurlarının neden Yunanistan’da yuvalandıklarını da ortaya koymaktadır.

Ayrıca DHPK/C , AB’nin de terör örgütleri listesinde yer almaktadır. Dolayısıyla , Yunan mahkemesinin aldığı bu karar , Avrupa’da terörizmle mücadele çabalarını da açıkça sekteye uğratmıştır.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =