Korkutan çıkış: Durum çok ciddi, ortalık yangın yerine döner!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas , Ortadoğu'daki durumun  çok   ciddi  olduğunu belirterek , askeri gerilimin artmasını engellemek için her şeyi yapacaklarını bildirdi.

haber7
0

Maas , Federal Mecliste İran ile yapılan nükleer anlaşmaya ilişkin  düzenlenen oturumda yaptığı konuşmada , nükleer anlaşmanın başarısız olması durumunda bölgenin  yangın   yerine  dönüşebileceği uyarısında bulundu.

"Ortadoğu’daki  Durum  çok ciddi." ifadesini kullanan Maas ,  bölgenin   yangın   yerine  dönüşmesi durumunda , bunun özellikle Avrupa’nın güvenliği için ağır sonuçlar doğurabileceğini belirtti.

"GERİLİMİN ARTMASINI ÖNLEMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ"

Bunun için bazen küçük bir kıvılcımın de yetebileceğini vurgulayan  Maas , "Askeri gerilimin artmasını önlemek için her şeyi yapmalıyız ve yapacağız."  diye konuştu.

İran’ın şimdiye kadar nükleer anlaşmaya uyduğuna işaret eden Maas , çok  taraflı iş birliğinin burada başarılı olduğunu gösterdiğini kaydetti.

ABD YE ELEŞTİRİ

Maas , ABD nin bu anlaşmadan ayrılmasına ise hala anlam veremediğini belirtti.

ABD’yi eleştiren ve İran konusunda diplomatik çözüm bulunması için çağrıda bulunan Maas , "Tek taraflı maksimum baskı stratejisinin bizi ileriye götüreceğine inanmıyoruz." dedi.

Maas , Brüksel’de pazartesi günü Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerin dışişleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =