Rusya: ABD İran'ı provoke etti!
Etiketler:

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov , İran'ın nükleer anlaşmadaki taahhütlerini kısmen durdurmasına ilişkin , "ABD'nin benzer eylemleri İran'ı  provoke  etti." dedi.

haber7
0

Peskov ,  İran  ın nükleer anlaşmadaki taahhütlerini kısmen durdurma kararı ve güncel konularla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı.

Nükleer anlaşma etrafındaki gerginliğin devam ettiğine işaret eden Peskov , "İran , kendi inisiyatifiyle gönüllü olarak değil Kapsamlı Ortak Eylem Planı nın ruhu ve metni ile çelişen baskılara cevap vererek bu kararları alıyor. Ne yazık ki genel endişe devam ediyor." şeklinde konuştu.

İran ın kararının  ABD  nin nükleer anlaşmadan çıkma kararından kaynaklandığına dikkati çeken Peskov , "ABD nin benzer eylemleri  İran  ı  provoke  etti." ifadesini kullandı.

Peskov ,  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin in ,  ABD  Dışişleri Bakanı Mike Pompeo dan  İran  ile ilgili herhangi bir güvence almadığını belirtti.

Ukrayna hükümetinin mütekabiliyet gereği  Rusya  ya yönelik ekonomik yaptırımları genişletme kararını da değerlendiren Peskov , "Rusya nın önceden aldığı kararlar , Ukrayna hükümeti tarafından  provoke  edilmiştir." dedi.

Ukrayna , Rusya’dan mineral gübre , tarım ürünleri , nakliye araçları , kontrplak ve bazı diğer ürünlerin çeşitli tiplerine yaptırım uygulama kararı almıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =