Rusya'dan uyarı: Fiyatları düşürebilir

 Rusya  Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin , ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının , Rus enerji kaynaklarının fiyatlarında olumsuz etki yaratacağı uyarısında bulunarak , “Ancak makroekonomik açıdan bakarsak , böyl

haber7
0

Oreşkin , ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerinden bir sonuç alınamaması sonrasında yaşanan gelişmelere yönelik başkent Moskova’da gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının , Rus ürünlerine yönelik olumsuz bir etki yaratacağına işaret eden Oreşkin , “Bu elbette anahtar ihracat kaynaklarımız olan petrol , metaller ve kömür gibi enerji kaynaklarının daha düşük fiyatlandırılması anlamına da geliyor.” diye konuştu.

Rus mali piyasalarının küresel mali piyasaların bir parçası olduğuna dikkati çeken Oreşkin , “Elbette bu anlamda olumsuz etkiler yaşayabiliriz. Ancak makroekonomik açıdan bakarsak , böyle bir savaşın Rus ekonomisine ciddi bir etkisinin olmasını beklemiyoruz. Rusya şu anda dış etkilere karşı en korunaklı ekonomilerden birisi.” değerlendirmesinde bulundu.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov , dün yaptığı açıklamada , ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının , Rusya’nın savaşı olmadığını belirterek , “Rusya , Pekin ve Washington ile bağımsız ilişkiler geliştirmekle ilgileniyor.” demişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =