Yalıdaki düğünde sevgilisine kafa atmıştı! Cezası belli oldu

İstanbul'da Sait Halim Paşa yalısındaki yapılan  düğünde  kıskançlık krizine kapılarak stajyer avukat  sevgilisine   kafa  atan , yüzünü ısıran işletmeci Yağızcan Y. hakkında mahkeme kararını açıklad

haber7
0

 Mahkeme sanığın öldürmeye teşebbüs suçundan beraatına karar verirken , eylemlerinin kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçunu oluşturduğunu belirterek 1  yıl 8 ay hapis  Cezası  ile cezalandırılmasına hükmetti. Cezayı ertelemeyen mahkeme sanığın karar kesinleşinceye kadar yurt dışı çıkış yasağı tedbirinin devamına da karar verdi. 

Stajyer avukat Selin C.(25) ile işletmeci sevgilisi Yağızcan Y.(29) bir arkadaşlarının düğünü için geçen  4 Ağustos ta Ortaköy deki Sait Halim Paşa yalısına gitmişti. Yağızcan Y. yanından ayrılan  sevgilisine  Sen neden benim yanımda değilsin diyerek üzerine çullanıp yüzünü ısırıp ,  kafa  atmıştı. Düğünden beraber ayrılan çiftten Selin C. ye şiddet taksi de ve gittikleri arkadaşlarının evinde de sürmüştü. 

ŞİKAYETİNİ GERİ ALDI 

Selin C. nin rapor alıp şikayetçi olması üzerine Yağızcan Y. tutuklanmış ve hakkında kasten öldürmeye teşebbüs , kişiyi hürriyetinden yoksun kılma , yaralama suçlarından 12 buçuk yıldan 27 yıla kadar hapis  Cezası  istemiyle dava açılmıştı.  Davaya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da müdahil olmuştu. Stajyer avukat Selin C. dava devam ederken şikayetini geri çektiğini belirtmiş , mahkeme sanığın yurt dışı yasağı tedbiri ile tahliye etmişti. 

KISKANÇLIK KRİZİ 

Düğünde kıskançlık krizine girdiğini belirten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =