Yıldız anason faydaları neler? Yıldız anason çayı nasıl hazırlanır?

Ayırt edici şekli , lezzeti ve özellikle insan sağlığı üzerindeki potansiyel etkileri nedeniyle hızla dünyada en çok aranan baharatlardan biri haline gelen  Yıldız  anasonun  faydaları  saymakla bitmiyor. Son yıllarda ülke

haber7
0

3-4 metre arasında ağaçlarda yetişen  Yıldız  anasonun beyaz renkli çiçekleri kokuludur.   Yıldız  anasonu Güney Çin , Hint ve Endonezya kültürel mutfaklarında oldukça çok fazla kullanılan bir bitki türü olarak kullanılmakta ve bu bitkinin meyveleri olgunlaşmadan toplanmaktadır ve güneş görmeyen bir yere serilerek kurutularak kullanılmaktadır. Son dönemde sıkça kullanılan ve her derde deva olan  Yıldız  anasonu tıbbi olarak kullanımı yaygındır. İlaç sektöründe de yeri gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle öksürüğe iyi geldiğinden günümüzde bir çok öksürük şurubunun temelini oluşturuyor.

YILDIZ ANASONUN FAYDALARI NELER?

+ Öksürüğe iyi gelir; astım , bronşit ve nefes darlığı gibi şikayetleri azaltır. Bu sebeple  Yıldız   anason  öksürük şurubu yapımında da kullanılır.

Rahatlama ve uykuyu uyaran belirli nörotransmiterlerin salgılanmasını uyararak , uykusuzluktan muzdarip ve düzenli uyku düzenine sahip olamayan kişiler için refahı artırır. 

Kalbin kuvvetlenmesini sağlar ve kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcıdır.

Hazımsızlık , iştahsızlık , bağırsak gazları gibi mide ve bağırsak sorunlarına iyi gelir

Nispeten yüksek oranda çeşitli antioksidanlar ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =