Dolandırıcıların yeni hedefi: Trafik kazası geçirenler

 Avukat   Mahmut Altınel  , son günlerde  Trafik   kazası  mağdurlarının yaşamış olduğu dolandırıcılık boyutuna ulaşmış eylemlerle ilgili uyarılarda bulundu.

haber7
0

Ülkemizde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; 2017 yılında 1 milyon 202 bin 716  kaza  meydana gelirken , bu kazalarda 300 bin 383 vatandaşımız yaralandı , 7 bin 427 vatandaşımız ise hayatını kaybetti.

Aynı şekilde 2016 yılı verilerine göre; 1 milyon 182 bin 491  kaza  meydana gelirken 303 bin 812 vatandaşımız yaralandı , 7 bin 300 vatandaşımız vefat etti.

MEVZUATTA TRAFİK SİGORTASI VAR

Avukat  Mahmut Altınel  ,  Trafik  kazalarının , hem bedeni hem maddi hem de manevi olarak ciddi kayıplara neden olduğunu hatırlatarak , "Bu kayıpların maddi boyutu ile ilgili olanları telafi etme şansımız çoğu zaman olmasına rağmen bedeni ve manevi kayıplarımızı telafisi niteliği itibariyle tam anlamıyla mümkün değildir. Vatandaşlarımızın maddi kayıplarını en kolay suretle telafi edebilmeleri için Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası olarak mevzuatta düzenlenen herkes tarafından  Trafik  sigortası olarak bilenen sigorta mevcuttur" ifadelerini kullandı.

ZORUNLU VE BİREYSEL SİGORTALAR VAR

Avukat Altınel , "Zorunlu  Trafik  Sigortası ile ile birlikte Kara Taşıtları Kasko Sigortası , İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası , Zorunlu ya da ihtiyari Ferdi  kaza  Koltuk Sigortası gibi sigortalar mevcuttur. Bu sigortalar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =