Twitter'dan itiraf: Yanlışlıkla paylaştık! Özür dileriz

Twitter’dan bazı iOS kullanıcılarının konum verilerinin ‘yanlışlıkla’ bir iş ortağı ile paylaştıkları itirafı geldi. “Konum verilerinizi toplamış olabiliriz… Çok üzgünüz” aç

haber7
0

Sosyal ağ  Twitter  , bazı iOS kullanıcılarının konum verilerini  Yanlışlıkla  bir iş ortağı ile paylaştığını duyurdu.

Twitter’dan yapılan açıklamada , “Yanlışlıkla iOS konum verilerini , güvenilir ortaklarımızdan biriyle paylaştığımızı keşfettik. Özellikle , iOS için  Twitter  da birden fazla hesap kullandıysanız ve bir hesapta konum özelliğini kullanmayı seçtiyseniz , sahip olduğunuz aynı cihazda başka hesapları kullanırken  Yanlışlıkla  konum verilerinizi toplamış olabiliriz… Bunun için çok üzgünüz” denildi.

‘GİZLİLİK AYARLARINIZI KONTROL EDİN’

Kullanıcıları gizlilik ayarlarını kontrol etmeye davet eden Twitter’ın duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“Gerçek zamanlı teklif olarak bilinen bir reklamcılık işlemi sırasında yer verilerini güvenilir bir ortağa gönderilen alanlardan kaldırmayı hedefledik. Konumun kaldırılması planlandığı gibi gerçekleşmedi. Ancak , paylaşılan verileri posta kodundan veya şehirden (5 kliometrekare) daha kesin olmayacak şekilde “belirlemeye” yönelik teknik önlemler aldık. Bu konum verileri bir adres belirlemek veya kesin hareketlerinizi haritalandırmak için kullanılmıyor. İş ortağımız ,  Twitter  daki kimliğinizi tehlikeye sokabilecek hesap bilgilerini almadı.”

KONUM BİLGİSİ NASIL ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =