'TEDx Arapça' Türkiye'de ilk defa Atakum Anadolu İHL'de gerçekleşti

 Atakum   Anadolu  İmam Hatip Lisesi , Türkiye’de ilk  defa  gerçekleşen “TEDx  Arapça  Konferansı” düzenledi.

haber7
0

Samsun Atakum   Anadolu  İmam Hatip Lisesin’de  Türkiye  de bir ilk; Dünyada 3 bin 500 lise ve genç grupta gerçekleşen "Ted Ed Club" projesinin Arapça versiyonu , Türkiye’de ilk defa   Atakum   Anadolu  İmam Hatip Lisesinde uygulanıyor.  proje  ile hem öğrencilerin Arapçalarını geliştirmek , hem de hayatın her alanındaki önemli konularda öğrencilerin sunum ve düşünce kabiliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.  TEDx  Arapça Konferansı Projesi ile öğrencilerin; dinleme , telaffuz , kelime , dil bilgisi , yazma ve sunum becerilerini geliştirmelerine büyük katkı sağlanıyor. 

 

 

En az 5 dakika en fazla 10 dakikada sunum yapan öğrenciler , "Kişisel gelişim , sağlık , ekonomi , sosyal ilişkiler , siyaset , psikoloji , insan hakları" konularıyla ilgili Arapça sunum yaptı. "  TEDx  Arapça Konferansı”  Projesi , öğrencilerin bağımsız bir şekilde Arapçalarını geliştirebilmeleri ve akademik öğretim programının bir parçası haline getirmek için tasarlandı. TED konuşmaları öğrencilerin sadece dinleme becerilerini değil aynı zamanda telaffuzlarını , kelime bilgilerini , dil bilgilerini , yazma ve sunum becerilerini geliştirmelerine katkı sağlıyor.

 

 

Projenin açılışı ,  Atakum   Anadolu   İHL  konferans salonunda yapıldı.  Öğrenciler , Kişisel gelişim , sağlık , ekonomi , sosyal ilişkiler , siyaset , psikoloji , insan hakları gibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =