AÖL 3.dönem sınavı ne zaman? Açık lise yeni sınav tarihi belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim lisesi  sınav  takvimini belirledi. Açıktan  lise  eğitimine devam eden öğrenciler geçtiğimiz günlerde AÖL kayıt yenileme işlemlerini tamamladı. Peki AÖL 3.dön

haber7
0

Açıktan  lise  okuyan öğrenciler  AÖL  3.dönem  sınavı  için hazırlıklara başladı.  MEB  resmi sitesinde kayıt yenileme işlemlerini tamamlayanlar gözünü  sınav  takvimine çevirdi. Yapılan açıklamaya göre  Açıköğretim Lisesi  (AÖL) 3.dönem  sınavı  6 Temmuz cumartesi ve 7 Temmuz pazar günü düzenlenecek. Bugüne kadar çok sıkı bir şekilde hazırlanan öğrenciler kredilerini tamamlayıp mezun olabilecek. 

AÖL SINAVI SAAT KAÇTA DÜZENLENECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün , dört oturumda yapılacak. Buna göre ilk oturum saat sabah 10.00’da , ikinci oturum öğleden sonra 14:00’te yapılacak. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı verilecek. Geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi AÖL 3. dönem sınavında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecek. Şuan için bu uygulama açıktan üniversite eğitimi görenler içindir.

AÖL SINAV ÜCRETİ KAÇ TL?

2019 yılında bir dönem için  sınav  ücreti 35 TL olarak belirlendi. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme  sınav  Ücreti olarak 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine ödenecek.)

AÖL 3.DÖNEM SINAV ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =