Dünyanın en iyisi 'Atmaca' için geri sayım

Dünyadaki örneklerinden üstün özelliklere sahip olan ve seri üretim sözleşmesi imzalanan Türkiye'nin ilk deniz füzesi  Atmaca  , 1-1 ,5 yıl içinde gemilerde görülmeye başlanacak.

haber7
0

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve günümüz teknolojisinin kazanımlarını bünyesinde barındıran Atmaca ile satıhtan satha füzeler alanında yeni bir dönem başlayacak.

 

 

Şirketin ilk defa 14 üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı nda (IDEF 19) sergilediği özgün ürünlerinden biri olan  Atmaca  , uzun menzili , düşük izi ve yüksek hedef vuruş hassasiyetiyle modern donanma platformlarında hizmete hazır bir silah sistemi olarak adından söz ettirecek.

Her türlü hava şartında kullanılabilen modern bir güdümlü mermi olan  Atmaca  , karşı tedbirlere dayanıklılığı , hedef güncelleme , yeniden saldırı ve görev iptal yetenekleri ve ileri görev planlama sistemi (3D routing) sayesinde , sabit ve hareketli hedeflere karşı etkili olabiliyor.

 

 

Küresel Konumlandırma Sistemi , Ataletsel Ölçüm Birimi , Barometrik Altimetre ve Radar Altimetre alt sistemlerini kullanarak hedefine doğru yol alan  Atmaca  , hedefini yüksek doğrulukla bulabilmek için aktif radar arayıcısını kullanıyor.

200 kilometrenin üstünde menzile sahip güdümlü mermi , görüş hattının ötesindeki hedefler için de büyük bir tehdit oluşturuyor.  Atmaca  nın , hedef güncelleme , yeniden saldırı ve görev iptal kabiliyetlerinin ardında ise sahip olduğu gelişmiş ve modern veri linki yer alıyor. En verimli görev profilini sunabilen sistemde , hedefe zamanlama , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =