Korkutan sözler: Yıkıcı bir savaşa neden olabilir

Irak'ta Ulusal Hikmet Akımı Lideri Ammar el-Hekim ,  ABD  ile  İran  arasındaki krizin olumsuz etkilerinin olacağını , bunlardan birinin de  Yıkıcı  bir  savaşa  sürüklenme ihtimali olduğunu belirtti.

haber7
0

Kuveyt i ziyareti sırasında yerel basına açıklamalarda bulunan Hekim ,  İran  ın tek başına ateşe girmeyi kesinlikle kabul etmeyeceği , petrol ihracatının durdurulmasının çok ağır sonuçları olacağı uyarısında bulundu. Hekim , "ABD-İran krizinin tırmanışı bölge için büyük bir endişe demektir. Özellikle  ABD  ,  İran  a baskı yapma aşamasından boğma aşamasına geçmiştir." dedi.  

İki ülke arasındaki tırmanan gerginlik hakkında uyarıda bulunan Hekim , "ABD-İran krizindeki tırmanışın etkileri , yaş ve kuru her şeyi yakan ,  Yıkıcı  bir savaş anlamına geliyor." şeklinde konuştu.  

Hekim ,  Kuveyt  in söz konusu gerginliğin hafifletilmesinde önemli rol oynayabileceğini ,  Irak  ın da bir çekişme alanı değil barış ve sevgi alanı olmak istediğini ifade etti.  

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton , 5 Mayıs ta yaptığı açıklama ile USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Görev grubunun bir bombardıman görev gücü ile birlikte Körfez e yönlendirildiğini bildirmişti. Bolton , bu sevkiyatı  İran  yönetimine "net ve kesin bir mesaj" olarak nitelemişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =