TOKİ'nin 50 bin yeni konutu için kuralar çekildi

 TOKİ  tarafından 50 bin  yeni   SOSYAL KONUT  Projesi kapsamında Konya’da talep toplanan projelerin kurası gerçekleştirildi.

haber7
0

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi nde düzenlenen  kura  çekim törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , TOKİ Başkanı  Ömer Bulut  , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ,  Konya  Valisi Cüneyit Orhan Toprak ,  Konya  Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile çok sayıda kişi katıldı. Bakan Kurum , burada yaptığı konuşmada bin 353 konutun kurasını çekeceklerini belirterek , "Bugün hep birlikte  TOKİ  Başkanlığımızca toplam 2 bin 974 konut inşa edeceğimiz alanda bin 353 konutumuzun kurasını çekiyoruz. Şimdiden hak sahibi kardeşlerimiz için hayırlı uğurlu olsun. Konyamız hızlı bir kentleşme yaşadı , hala yaşıyor. Bunun sonucu olarak Konyalı kardeşlerimizin de ihtiyaçları artıyor , farklılaşıyor ve çeşitleniyor. Bu şehirde yetişmiş bakanlar olarak , milletvekillerimizle , belediye başkanlarımızla bu ihtiyaçlara aciliyet sırasına göre cevap vermek en büyük vazifemiz. Bilhassa dar ve orta gelirli ailelerimize yönelik projeler geliştirmek elzem. İşte bugün de bu ailelerimize yönelik projelerimize bir yenisini daha hep birlikte ekliyoruz" dedi.

2023 YILINA KADAR 250 BİN SOSYAL KONUT

"Yatay mimariyle yükselen Türkiye" sloganıyla 2023 hedefleri doğrultusunda 250 bin  SOSYAL KONUT  yapacaklarını belirten Kurum , şöyle devam etti:

"2019 yılı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =