İzmir'de inşaattaki çalışma sırasında top mermisi buldu

İzmir'in Bayraklı ilçesinde yeni inşa edilen bir binanın elektrik tesisatını yapan işçiler , kepçeyle kazdıkları yerin altında , eski bir  top   mermisi  buldu.

haber7
0

Manas Bulvarı üzerindeki , yeni yapılan bir binanın elektrik tesisatı işlerini yapan işçilerden Engin Cantaş , kabloların geçmesi için kazdıkları çukurda , oksitlenmiş bir  top   mermisi  buldu.  top  mermesini çukurdan çıkarıp , elleriyle taşıyarak inşaat alanının önüne getiren Cantaş ve mesai arkadaşları , durumu polise bildirdi. İhbar üzerine gelen Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ,  top  mermisinin bırakıldığı yerin çevresini güvenlik şeridiyle kapatıp , durumu Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Ekipler , buluntu mühimmatı incelemeye aldı.

Mühimmatı bulan elektrik işçisi Engin Cantaş , "Elektrik kablosu çekmek için kepçeyle kazı yaparken takıldı. Ben de elime alıp buraya getirdim" dedi.  

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =