Promosyondaki Çin boşluğunu Türkler dolduracak

 promosyon  ve Matbaa Sanayici İşadamları Derneği (PROMASİAD) Genel Başkanı Ömer Karatemiz , Çin'in Avrupa'ya yönelik  promosyon  ve matbaa alanındaki ihracatının düşmesinin ardından Türk iş adamlarının harek

haber7
0

PROMOSİAD ın açıklamasına göre , tanıtım ürünleri , basım sanayisi ve matbaa sektörlerinde öncü firmaları bir araya getirip dernek kuran Türk iş adamları ,  Türkiye  nin ihracat hacmini yükseltmek için kolları sıvadı. Derneğin iftar buluşmasında konuşan Karatemiz , Çin in son dönemlerde Avrupa da ihracat hacminin düştüğünü anlattı.

Çin in Avrupa ya  promosyon  ve matbaa alanındaki ihracatının düşmesinin ardından Türk iş adamlarının harekete geçtiğini aktaran Karatemiz , Türk iş adamlarının ,  promosyon  ürünleri , baskı sanayi ve matbaa sektörlerinde Çin in Avrupa daki ihracat açığını kapatmaya talip olduklarını bildirdi.

Karatemiz ,  promosyon  ürünü ve matbaa sektörünün  Türkiye  de 2 milyar dolarlık ihracat potansiyelinin bulunduğunu , kurdukları derneğin çatısı altında yapacakları faaliyetlerle 2023 te bu rakamı 5 milyar dolara yükseltmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Bu anlamda önlerinde fırsatların bulunduğunu belirten Karatemiz , baskı sanayi ve matbaa alanında ciddi oranda ihracat gerçekleştirdiklerini ,  Türkiye  nin yayıncılık alanında dünyada ilk 10 arasında olduğunu aktardı.

"Türk ürünleri Avrupa da yer bulmalı"

Karatemiz , Çin in ihracat potansiyelinin azalmasının ardından  promosyon  ve tanıtım ürünlerinde Türk mamüllerinin piyasada kendine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =