The Museum Hotel Antakya’da geri sayim basladi

Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden olan Antakya’da , inşaat çalışmaları sırasında ortaya çıkan ve aralarında dünyanın en büyük tek parça mozaiğinin de bulunduğu  The   Museum   Hotel   Antakya  ,

haber7
0

Medeniyetler şehri Antakya’da , 10 yıldır devam eden inşaat çalışmalarını tamamlayan 

The  Museum   Hotel   Antakya  , temmuz ayında kapılarını açarak ziyaretçilerini , geçmişi binlerce yıl önceye uzanan bu topraklarda paha biçilemez bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. 

Tarihe ve modern zamana ait tasarımı ile 200 odaya sahip olan otelin içinde lokal ve dünya lezzetlerinden esinlenerek oluşturulan farklı konseptlerde beş restoran bulunuyor. Otelin içinde muhteşem manzaralı teras ile birlikte özel kutlama , davet ve düğünler için balo salonu , SPA merkezi ve çeşitli etkinlik alanları yer alıyor. 

Antakya’da yaygın olan “avlulu konut yaşam tarzını” yansıtan , toplam 17 bin metrekare alana sahip olan  The   Museum   Hotel   Antakya  , bu büyüklük ve arkeolojik içeriğe sahip dünyadaki tek müze oteli olma özelliğini taşıyor. 

Otel inşaatı sırasında yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan tarihi eserleri korumak amacıyla otel planında uygulanan değişikliklerle tamamen eserlere uygun olarak yeni bir müze-otel inşa edildi. Ülkemizin önde gelen uluslararası ödüllü mimarlık ofislerinden biri olan EAA - Mimar Emre Arolat Mimarlık tarafından tasarlanan otelin temelleri kazı alanına zarar vermemesi için elle açılan 66 kuyuya yerleştirilen kolonlar üzerinde yükseliyor. 

17 bin metrekarelik alana sahip olan otelin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =