Rusya'dan İran çağrısı: Ekonomik ilişkileri kesmeyin

 Rusya  Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada , yabancı devletlere , İran'la ticarete devam etmeleri  çağrısı  yapıldı.

haber7
0

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , İran’ın , nükleer anlaşmadaki taahhütlerinin bir kısmını durdurma kararının  Rusya  tarafından "anlayışla" karşılandığı belirtildi.

 

 

ABD’nin nükleer anlaşma çerçevesinde İran’a yönelik attığı adımların eleştirildiği açıklamada , "ABD , geçen yıl anlaşmadan çekilerek Birleşmiş Milletler kararını çiğnemekle kalmamış , İran’a yönelik tek taraflı kısıtlamalar uygulamış ve diğer ülkelere de siyasi baskı yaparak İran’la normal  Ekonomik  ilişki kurmalarını önlemeye çalışmıştır. Bu adımları kınıyoruz." ifadesi kullanıldı.

YÜKÜMLÜLÜKLERİNDEN UZAKLAŞMA ÇAĞRISI

 

 

Tahran’ın , anlaşma çerçevesinde kendisine sağlanan  Ekonomik  getirilerden faydalanamadığına işaret edilen açıklamada , "Anlaşmaya taraf tüm ülkelere yükümlülüklerini yerine getirmeye ve İran’ı da anlaşma çerçevesindeki yükümlülüklerinden daha fazla uzaklaşmamaya çağırıyoruz." ifadesine yer verildi.

İran ile  Ekonomik  ilişkilerin durdurulmaması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada ,

"Yabancı ülkeler , enerji ticareti dahil olmak üzere İran’la  Ekonomik   ilişkileri  kısıtlamamalıdır." ifadesine yer verildi.

SİSTEMİN AVANTAJLARINDAN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =