Lor peynirinin faydaları neler? Lor peynirinin besin değeri

Proteini yumurtadan daha yüksek olan ve tokluk hissini en fazla koruyan peynir çeşidi olan  Lor   peynirinin   faydaları  saymakla bitmiyor. Özellikle Ramazan ayında tüketilmesi önerilen  Lor  peyniri i kansere karşı koruyor , kemik

haber7
0

Lor peyniri tok tutuyor ,  besin  ihtiyacını sağlıyor ve susuzluğa karşı vücuda direnç sağlıyor. Uzmanlar tarafından Ramazan ayında tüketilmesi sıkça önerilen peynirin en temel hali olan  Lor  hem protein deposudur hem de neredeyse tuzsuzdur. Bu özellikleriyle hem tok kalmanızı sağlar , hem de sizi tuzlu peynirler gibi susatmaz. Özellikle sahurda kahvaltı edenlerdenseniz  Lor  peynirine sofranızda yer verebilirsiniz. Üstelik loru salatalarda kullanarak da çok başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

İŞTE  Lor  PEYNİRİNİN TÜM FAYDALARI

İnek sütünden elde edilmesine rağmen inek peynirindeki antijenik proteinleri içermez. Yumurta alerjisi olanlar ,  Lor  yiyerek bu protein ihtiyacını da çok rahat karşılayabilir.

Diyet yapanların yanı sıra yine içerdiği protein sayesinde kemik gelişimi konusunda da oldukça büyük bir destek görevi görüyor. Çocukların kemik gelişimlerine katkıda bulunuyor , boylarının uzamasına yardımcı oluyor. Menopoz sonrası kadınlarda görülen kemik erimesi sorununun da bu nedenle önüne geçebiliyor.

Keservuran “Lor  peynirinin  içinde bulunan serum protein tüm vücut ve kas proteinlerinin daha fazla sentezlenmesini sağlıyor. Aşırı egzersiz sonucu ortaya çıkabilen kas sakatlanmalarında iyileştirici etkisi var.

Lor peyniri düzenli olarak tüketildiğinde insan sağlığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =