Şok Marketler’den 2019’un ilk çeyreğinde yüzde 37’lik büyümeyle 3,5 milyar TL net satış

 Şok   Marketler  , 2019’un ilk üç ayına ilişkin sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı.

haber7
0

KAP’a yapılan açıklamaya göre ,  Şok   Marketler  , 2019’un ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre  satış  gelirlerini yüzde 37 ,1 artışla 3 ,5  milyar  TL’ye yükseltti.  Şok   Marketler  , 2019’un ilk üç ayında 278 yeni mağaza açtı ve toplam mağaza sayısını 6.642’ye çıkardı.

Sonuçlarla ilgili değerlendirmede bulunan Şok  Marketler  CEO’su Uğur Demirel şöyle konuştu:

“Şok Marketler’in güçlü sonuçları  2019  yılının ilk çeyreğinde de devam etti. Sektörün en hızlı büyüyen oyuncularından biri olmaya devam ettik. Artan müşteri trafiğimiz , güçlü ve sürdürülebilir  satış  büyümemizin temelini oluşturuyor.

Müşterilerine hem kaliteli hem de ucuz ürünler sunmayı hedefleyen Şirketimiz ,  2019  yılı ocak ayında başlattığı “Şok Ucuz” kampanyasıyla bu hedefini desteklerken aynı zamanda  satış  gelirlerine de katkı sağladı.

Yeni açtığımız mağazalarla satışlarımızı geliştirirken aynı zamanda istihdama da katkıda bulunmaya devam ediyoruz.  Şok   Marketler  olarak 2019’un ilk çeyreğinde 278 yeni mağazada 800’e yakın ek istihdam ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı sürdürdük.

Önümüzdeki dönemde de mevcut performansımızı sürdürerek müşterilerimize , çalışanlarımıza , tedarikçilerimize ve hissedarlarımıza değer yaratmaya devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =