Londra'da alarm! Silahla camiye girmeye çalışınca...

İngiltere'nin başkenti Londra'da silahlı bir kişi  camiye   girmeye  çalıştı. Şüphelinin içeri girmesi cemaat tarafından engellendi ve  cami  güvenlik altına alındı. Polis , olayda kullanılan silahın kurusıkı old

haber7
0

İngiltere nin başkenti Londra da bir  cami  , silahlı bir kişinin içeri  girmeye  çalışması üzerine güvenlik altına alındı.

Londra polisi , silahlı bir kişinin yerel saatle 22.45 te kentin Ilford bölgesinde yer alan Seven Kings Camisi ne  girmeye  çalıştığına dair ihbar aldığını duyurdu.

Yerel basın , silahlı ve maskeli olduğu belirtilen kişinin içeri girmesinin cemaat tarafından engellendiğini ve bu sırada bir el silah sesi duyulduğunu yazdı.

AA nın haberine göre; olayın teravih namazı sırasında meydana geldiği , caminin bölgeye sevk edilen silahlı polisler tarafından güvenlik altına alındığı kaydedildi.

Londra polisinin gece saatlerinde sosyal medya hesabından yapılan açıklamada , "Şu aşamada silahın kurusıkı olduğu sanılıyor. Herhangi bir yaralanma veya maddi hasar yok. Olay terör kapsamında değerlendirilmiyor." denildi.

Olay yerinden kaçan şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği ve polisin bölgede kalmayı sürdüreceği bildirildi.

Londra da 2017 yılında Finsbury Park Camisi yakınlarında kamyonetle yapılan saldırıda bir kişi hayatını kaybetmişti.

Yeni Zelanda da mart ayında iki camiyi hedef alan terör saldırısının ardından ise İngiltere deki Müslümanlar , camilerin güvenliğinin artırılmasını istemişti.

Buna karşın , Birmingham kentinde 6  camiye  , Newcastle kentinde de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =