HDP'li belediye şehit yakınlarını işten çıkardı

Mardin'de HDP'li  Mardin  Büyükşehir Belediyesi , aralarında  şehit  yakınlarının da bulunduğu 30 işçinin iş akdini sona erdirdi.

haber7
0

Ahmet Türk ün Büyükşehir  belediye  Başkanı seçilmesinden sonra , 17 si  Mardin  Büyükşehir Belediyesi ve 13 ü de belediyeye bağlı MARSU Genel Müdürlüğü çalışanı 30 hizmet alımı personeli  işten  çıkarıldı.

Temizlik , şoför , ziraat teknikeri , mimar , psikolog ve inşaat mühendisi gibi çeşitli görevlerdeki 30 işçinin arasında 20 Ekim 1991 de PKK lı teröristlerce yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu  şehit  düşen Abdulkadir Uğurlu nun kız kardeşi Ayşe Uğurlu Şimdi de yer alıyor.

İşten çıkarılmasına tepki gösteren Ayşe Uğurlu Şimdi , sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Cumhurbaşkanım , şehit kardeşiyim ve çok mağdurum.  Mardin  Büyükşehir Belediyesinde hizmet alımı olarak çalışmaktaydım , işlerimize son verdiler. Şimdi nerede PKK yandaşları varsa hepsini işe alacaklar. Şehit kardeşiyim diye işime son verdiler , oğluma yurt parası gönderemeyeceğim. Bu konuda ne olur yardım istiyorum."

Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ise bazı  şehit  yakınlarının da bulunduğu 30 işçinin  işten  çıkarıldığını öğrendiklerini söyledi.

Türk ün başkanlığa seçilmesinin ardından yapılan ilk icraatın işçileri içten çıkarmak olduğunu belirten Kandemir , "Bu işçilerin arasında  şehit  ailelerimiz de var. Bu haksızlığı kesinlikle kabul ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =