Tecavüze uğradı, bıçaklandı, yakıldı! Vahşetle ilgili yeni gelişme

İzmir'in  Buca  ilçesinde nişanlısının evinde  Tecavüze  uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü , sonrasında da cesedinin baza içerisinde evle birlikte ateşe verildiği ortaya çıkan

haber7
0

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın cinayete yardım ve  iştirakle suçlanan , ölen Sibel Çelik in nişanlısı firari Halil Yılmaz ın ağabeyi  tutuksuz sanık Selman Yılmaz ile Çelik ailesi ve avukatları katıldı.

Mahkeme başkanı , Selman Yılmaz a ait cep telefonunun incelenmesine  ilişkin Adli Tıp Kurumu Adli Bilişim İhtisas Dairesi nden raporun geldiğini  belirterek , ayrıca Halil Yılmaz ın yurt dışından kırmızı bültenle getirilmesi  konusunda işlemlerin henüz devam ettiğini açıkladı.

Aile Çalışma ve  Sosyal Hizmetler  Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen ,  gelen rapora karşı beyanda bulunmak için süre talep ederken , Selman Yılmaz ın  tutuklanmasını istedi.

Duruşma savcısı , Selman Yılmaz ın bu aşamada tutuklanmasını  gerektirecek bir durumun olmadığına ilişkin mütalaa verdi.

Mahkeme heyeti , Halil Yılmaz ın yurt dışından getirilmesiyle  ilgili   işlemlerin sonuçlanmasının beklenmesine , Selman Yılmaz ın tutuklanma talebinin  reddine , ayrıca Adli Tıp Kurumundan gelen rapora karşı savunma yapmaları için  taraflara süre verilmesine hükmetti.

OLAY

Buca ilçesinde 12 Temmuz 2016 da 3 katlı binanın zemin katında çıkan yangın söndürüldükten sonra yapılan incelemede , bir kadın cesedi bulunmuş ,  yapılan adli tıp incelemesi sonucunda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =