'Fecr' 22 ülkeden 99 sanatçıyı buluşturdu!

Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde açılan farklı disiplin ve jenerasyondan 99  sanatçıyı  bir araya getiren "Fecr" temalı sergi , 12 Mayıs'a kadar görülebilecek.

haber7
0

Farklı disiplin ve jenerasyondan 99 sanatçıyı buluşturan "Fecr" temalı sergi açıldı.

Sanata yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan  Ramart Platform  tarafından organize edilen serginin açılışı , Türk ve İslam Eserleri Müzesi nin ev sahipliğinde yapıldı.

Etkinliğe , Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati , İtalya nın İstanbul Başkonsolosu Elena Sgarbi ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılışa katılan Ramart Yönetim Kurulu Başkanı  Alpay Tarhan  , uzun zamandır platformun hayalini kurduğunu belirterek , "Bu platformla içinde mesajı olan ve sanatseverleri bir araya getirecek bir festival olsun istedik. Bize duyulan güveni boşa çıkarmamak adına , Allah ömür verirse seneye ramazan ayında da ikincisini gerçekleştirmek üzere ilk taahhüdümüzü veriyoruz." dedi.

Ramart Platform 2019’un küratörü  Beste Gürsu  da AA muhabirine yaptığı açıklamada , Ramart ın Türkiye nin dünya markası haline gelecek yeni bir sanat platformu olduğunu dile getirdi.

Yeni bir bakış açısıyla sanatta farklı bir platform oluşturma niyetinde olduklarını vurgulayan Gürsu , "1 ,5 senelik hazırlık sürecinin ardından burada , ramazan ayının başlangıcında , geleneksel ve çağdaş sanatçıları bir çatı altında topladık. Tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =