Güvenlik kaynakları açıkladı! Silah ve mühimmatlar...

Son dönemlerde artan terör eylemleri maalesef şehit haberlerini de peş peşe getirdi.  Güvenlik   kaynakları  ,  Tel Rıfat  ,  Hakkari  ve Şırnak'ta girilen çatışmalarda kullanılan ekipmanların , YPG-PKK'ya destek amacıyla

haber7
0

Uzmanlar , teröristlerin son olaylarda gece koşullarında ve zorlu doğa koşullarında dahi yüksek isabet oranına sahip silahlar kullandığının altını çizdi. 

Türkiye gerek yurt içinde gerek yurt dışında teröristlerle mücadelesine devam ederken , son 1 haftada şehit haberleri üst üste geldi. 

Tel Rıfat bölgesinde askerlerimize yapılan saldırıda Yüzbaşı Celalettin Özdemir şehit düşerken , olayda bir Binbaşı da ağır yaralandı.

Türkiye  Tel Rıfat  şehidinin yasını tutarken acı haber bu kez  Hakkari  den geldi. Irak ın kuzeyinden  Hakkari  deki askeri üsse düzenlenen havanlı saldırıda 3 Mehmetçik şehit oldu.

6 Mayıs tarihinde ise şehit haberi bu kez Şırnak tan geldi. Teröristlerle çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.

Son dönemlerde artan şehit haberleri Neler oluyor? sorusunu beraberinde getirdi. 

TERÖRİSTLERE BU SİLAHLARI KİM VERİYOR?

Güvenlik  kaynakları  , söz konusu saldırılarda teröristlerin oldukça gelişmiş  silah  ve mühimmat kullandığına dikkati çekerek , örgütün gece görüş imkan ve kabiliyetine kavuşup , hedefe isabet oranı yüksek silahlarla saldırı düzenlediklerine vurgu yaptı.

Teröristlerin termal kameralar , gece koşullarında dahi etkili atışlar yapan kesin nişancı tüfekleri , gece görüş dürbünleri gibi ekipmanlar kullandığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =