ABD öncülüğündeki savaş uçakları Esed rejimini vurdu

 ABD   öncülüğündeki  DEAŞ karşıtı koalisyon güçleri , Suriye'de  Deyrizor  ilinde terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeden Beşşar  Esed  rejiminin kontrolündeki alana  petrol  taşıyan tan

haber7
0

Deyrizor daki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre ,  ABD  öncülüğündeki koalisyon güçleri ,  Deyrizor  da YPG/PKK işgalindeki bölgeden , Beşşar  Esed  kontrolündeki bölgeye Fırat Nehri üzerinden  petrol  taşıyan tankerleri , havadan ağır makineli tüfeklerle hedef aldı.

 

 

Şuheyl beldesinden Bukris beldesine  petrol  taşıyan tankerleri böylece durduran koalisyon güçleri , varillere el koydu. Petrolü taşıyanlar ise olay yerinden kaçtı.

Olayın ,  Deyrizor  ilinde YPG/PKK nın petrolü çalmasına karşı son günlerde yapılan protestoların ardından meydana gelmesi dikkati çekti.

 

 

DEAŞ karşıtı koalisyondan konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

YPG/PKK-Esed  petrol  iş birliği

ABD destekli terör örgütü , Suriye de  petrol  kaynaklarının yaklaşık yüzde 70 ini işgal etmeye devam ediyor.

YPG/PKK , işgalindeki alanlardan çıkarılan petrolün  Esed  rejimi ile paylaşıyor. Terör örgütü , çıkardığı petrolü Fırat nehrinin üzerinden taşıyarak  Esed  rejimine satıyor.

Örgüt ve rejim , Temmuz 2018 de Irak sınırındaki  Deyrizor  da örgütün işgalinde bulunan  petrol  yataklarının işletmesi için de görüşmeler yapmaya başlamıştı.

Bu kapsamda aralarında Rus uzmanların da bulunduğu bir rejim heyeti , YPG/PKK nın işgal ettiği ve ülkenin en büyük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =