Mahkumlar üretiyor 8 ülkeye satılıyor

 Kilis  L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlülerin meslek sahibi olmaları ve topluma kazandırılmaları amacıyla kurulan tekstil atölyesinde üretilen kot pantolonlar , 8  ülkeye  ihraç ediliyor

haber7
0

Kilis L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlülerin meslek sahibi olmaları ve topluma kazandırılmaları amacıyla kurulan tekstil atölyesinde üretilen kot pantolonlar , aralarından Almanya ve Rusya nın da bulunduğu 8 ülkeye ihraç ediliyor.

Cezaevinde , Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığının izniyle yaklaşık bir ay önce tekstil atölyesi kuruldu.

Kilis Halk Eğitimi Merkezi tarafından atölyede düzenlenen tekstil kursunda 21 gün eğitim alan 30 hükümlü  kot pantolon  üretimine başladı.

Atölyede , İstanbul daki bir firma için fason olarak üretilen pantolonlar , Almanya , Rusya , Cezayir , Irak , Fas , Lübnan , Filistin ve Suriye ye ihraç ediliyor.

Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , hükümlülerin spordan sanata , kültürel etkinliklerden çiftçiliğe kadar birçok alanda eğitim aldıklarını belirterek , hedeflerinin hükümlülerin cezalarını çekerken aynı zamanda da  rehabilite  edilmelerine ve topluma kazandırılmalarına katkı sağlamak olduğunu kaydetti.

124 HÜKÜMLÜ MESLEK SAHİBİ OLDU

Durmuş , cezaevinde  Kilis  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen uygulamalı eğitimler sayesinde bugüne kadar 124 hükümlünün meslek sahibi olduğunu ve üretime katkı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =