Katliam gibi seçimde ölü sayısı 500 oldu!

 Endonezya  Seçim Komisyonu , 17 Nisan'da yapılan devlet başkanı ve milletvekili seçimi sırasında ve sonrasında aşırı iş yükünün yol açtığı yorgunluk nedeniyle ölenlerin sayısının 500'ü

haber7
0

Endonezya da 17 Nisan da yapılan devlet başkanı ve milletvekili seçimi ve sonrasında uzun süren çalışma saatleri nedeniyle yorgunluğa bağlı rahatsızlıklardan ölenlerin  sayısı   500  ü geçti.

ÖLÜM NEDENİ YORGUNLUK AA da yer alan habere göre yerel basında çıkan haberlere göre ,  seçim  günü ve sonrasında , şu ana kadar  Endonezya   seçim  Komisyonuna bağlı 412 sandık görevlisi ,  seçim  Denetleme Kurumundan 92 görevli ve aralarında güvenlik görevlilerinin de bulunduğu toplamda  500  den fazla kişi aşırı çalışmaya bağlı yorgunluk nedeniyle hayatını kaybetti.

AİLELERE TAZMİNAT VERİLİYOR Yaklaşık 3 bin 700 sandık görevlisinin de hastanede tedavi gördüğü ve özellikle sandık görevlilerinde can kaybının yüksek olduğu aktarıldı. Seçimin işleyişi ve güvenliğinden sorumlu her birimin , ölenlerin ailelerine farklı miktarlarda tazminat ödeyeceği bilgisi paylaşıldı.

 

 

ÖLENLERİN ÇOĞU 40 YAŞ ÜSTÜ

Aşırı iş yükü ve uzun süren çalışma saatinin yol açtığı yorgunluktan kaynaklı tükenme , kalp rahatsızlığı ve tansiyon  gibi  rahatsızlardan ölenlerin çoğunun 40 yaşın üstünde olduğu bildirildi. Hafta başında 367 kişinin öldüğü bildirilmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =