Trump'tan skandal açıklama!

ABD Başkanı Donald  Trump  , Gazze'den İsrail'e yönelik roket saldırılarını gerekçe göstererek İsrail'e tam destek verdiğini belirtti.

haber7
0

Twitter hesabından açıklama yapan Trump , "Bir kez daha İsrail Hamas ve  İslami Cihat terör örgütlerinin ölümcül , yoğun roket saldırıları ile karşı  karşıya. İsrail i vatandaşlarını koruması konusunda yüzde 100 destekliyoruz."  ifadelerini kullandı.

 

 

Gazze halkına da hitap eden  Trump  , "Gazze halkına: İsrail e karşı bu  terörist eylemler size sefaletten başka bir şey getirmeyecek. Şiddeti sonlandırın  ve barış için çalışın. Bu olabilir." paylaşımında bulundu.

GAZZE DE NELER OLUYOR?

 

 

Gazze Şeridi nde cuma günü keskin nişancı ateşiyle 2 İsrail askerinin  yaralanmasının ardından bölgede şiddet tırmanmıştı. İsrail tarafından sivil  yerleşim bölgelerine düzenlenen hava saldırılarına karşılık  Gazze  den roket  atışları gerçekleştirilmişti.

Bu gelişmelerin ardından İsrail ordusu , cumartesi günü abluka  altındaki  Gazze  Şeridi nden çok sayıda roket atılmasını gerekçe göstererek , savaş  uçaklarıyla bölgeye hava saldırısı başlatmıştı.

İsrail ordusunun  Gazze  Şeridi nde birçok yapıyı hedef aldığı  saldırılarda içinde AnadoluAjansının ofisinin de bulunduğu bina vurulmuştu.

Yardımeli Derneği de dün akşam İsrail in ,  Gazze  de bürolarının  bulunduğu binayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =