Karabük'te yaya geçidini kullanan engelliye otomobil çarptı

Meydana gelen trafik kazasında tekerlekli sandalyesi ile  yaya   geçidini  kullanarak yolun karşısına geçmeye çalışan engelli bir kişi yaralandı.

haber7
0

Trafikte  yaya  önceliğine rağmen sürücülerin dikkatsizliği bir kez daha ortaya çıktı.

 

Başka bir yayanın uyarısına rağmen hızla gelen araç engelli yayaya çarpma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

YAYA GEÇİDİNDEN GEÇEN ENGELLİ YOLA SAVRULDU

 

2019’un "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edildiği Türkiye’de sürücülerin  yaya  geçitlerindeki kurallara riayet etmediğinin son örneği Karabük’te yaşandı. Karabük’ün Zonguldak caddesi üzerinde bulunan  yaya  geçidini kullanarak tekerlekli sandalye ile yolun karşısına geçmeye çalışan engelli Mustafa Koraman’a (46) hızla gelen Murat Gül idaresindeki 34 HG 6642 plakalı hafif ticari araç çarptı.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan , yaşanan kaza anı ise bir işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde  yaya  geçidini kullanarak yolun karşısına geçmeye çalışan Mustafa Koraman a bir başka  yaya  da yardımcı olarak gelen araca yavaşlaması yönünde uyarıda bulunuyor. Hızla gelen araç karşısında Koraman a yardımcı olan  yaya  kendini son anda aracın altında kalmaktan kurtarırken , engelli  yaya  ise otomobilin çarpması sonrası tekerlekli sandalyesinden fırlayarak yola savruldu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =