Darbe girişiminde hüsrana uğrayan Guaido'dan yeni hamle!

Venezuelalı muhalif lider Juan  Guaido  , başlattığı  Darbe  girişiminin sonuçsuz kalmasına rağmen vazgeçmeyerek bugün bir kez daha sokağa indi. Yandaşlarına , "Geri dönüş yok , her şeyimizle devam edeceğiz."

haber7
0

ABD ve bazı ülkeler tarafından Venezuela’nın Geçici Devlet Başkanı olarak tanınan Juan  Guaido  , başkent Karakas ta yandaşlarının Nicolas Maduro’ya karşı düzenlediği gösteride bir kez daha boy gösterdi.  Guaido  yaptığı konuşmada , “İnsanlar  Venezuela  özgürlüğünü elde edene kadar sokaklarda olmaya devam edecek.” dedi.  Guaido  , kademeli olarak işçilere genel bir grev çağrısı yaparak hükümeti devirmeyi başarıncaya kadar greve devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Muhalif lider , “Krize ve zulme rağmen , bugün herkes yine sokakta. En zor anlarda en cesur erkek ve kadınlara ihtiyaç duyulur. Bugün  Venezuela  ilerlemek için kararlı erkek ve kadınlara sahip. Bu geri dönüşü olmayan bir süreç. Zaman Venezuelalıların zamanı." ifadelerini kullandı. Asla geri adım atmadıklarını iddia eden  Guaido  , Silahlı Kuvvetlerin kendileriyle olduğunu bir kez daha tekrarladı.

Guaido , muhalif Leopoldo Lopez in serbest bırakılmasının ardından diğer tutuklu muhalifler olan Juan Requesens , Ivn Simonovis ve Gilber Caro nun da serbest bırakılacağını söyledi. Bunu başarmak için yandaşlarından sokaklarda baskılarını sürdürmelerini istedi.

Maduro pes edene kadar protesto çağrısı yapmaya devam edeceğini tekrarlayan  Guaido  , “Eğer rejim yoğun bir baskı yaptığına inanıyorsa , yanılıyor.  Venezuela  özgürlüğünü elde edene kadar sokaklarda olmaya devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =