Hindistan'da 25 öğrenci intihar etti!

Hindistan'ın merkezinde bulunan  Telangana  eyaletinde , 25  öğrenci  üniversiteye giriş sınavında başarısız olduklarını öğrendikten sonra  intihar  etti.

haber7
0

Hindistan ın  Telangana  eyaletinde üniversiteye giriş sınavında başarısız olduklarını öğrenen 25 öğrenci  intihar  etti. En son kurbanlar arasında , sonuçları öğrendikten sonra kendisini tren raylarına atan bir genç ile kendisini ateşe verdikten sonra ölen bir öğrencinin olduğu açıklandı.

 

 

Hindistan da Orta Öğretim Kurulu , sınav sonuçlarını 18 Nisan da yayınladı. Şubat ile Mart arasında sınava giren 1 milyon öğrenciden 350 bininin başarısız olduğu açıklandı. Sınavı geçemeyen öğrenci sayısının çok yüksek olması , testlerin tekrar gözden geçirilmesini isteyen ailelerin ve eğitimcilerin endişelerini gündeme getirdi. 

Gençlerin birçoğu önceki testlerde iyi notlar almış ,  Telangana  eyalet yöneticisi  Kalvakuntla Chandrashekar Rao  ise soruşturma başlattığını açıklamıştı. Yerel basında yer alan iddialara göre , özel bilgisayar  Globearena  tarafından yürütülen bir programda kullanılan yeni sistemin testlerin değerlendirilmesinde ciddi kusurlarının ortaya çıkması da sıkıntıya neden oldu. 

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =